Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Το Ταξίδι για το Γυμναστικό και το Χαλάνδρι ξεκινησε στο Αίγιο

Αγωνιστική : Κεραυνός Αιγίου - Γ.Σ Χαλανδρίου 61-57!

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη η ομάδα μας στο Αίγιο. Παρότι έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση και προηγείτο στο σκορ μέχρι το 37 λεπτό, τελικά λύγισε και έχασε τον αγώνα με 57-61. Τα επιμέρους σκορ ανά δεκάλεπτο που δείχνουν και την εικόνα του αγώνα ήσαν 20-15, 36-22 (ημίχρονο), 47-35, 57-61. Η διακύμανση του σκορ του αγώνα μας θύμισε την περυσινή έναρξη του πρωταθλήματος Α ΕΣΚΑ με παρόμοια έκβαση. Ελπίζουμε η συνέχεια να είναι αντίστοιχη και καλύτερη - με την περυσινή μας πορεία και η ομάδα μας να πρωταγωνιστήσει στην Γ Εθνική Κατηγορία! Πρώτος μας σκόρερ με συγκλονιστική παρουσία ο Μάικ Ευαγγελίτσης με 26 πόντους (22 στο πρώτο ημίχρονο).

Οι παίκτες μας: Α. Μωραΐτης 2, Θ. Μπάρτζος 8, Δ. Γιαννάκης 3 (1), Λ. Βάλσαμος 3, Μ. Σβορώνος, Π. Πετριανίδης 4, Τ. Κωνσταντώνης 11 (1), Μ. Ευαγγελίτσης 26, Π. Καλόστος, Δ. Κόλλιας, Γ. Σκοπέτος, Μ. Λουγιάκης, Δ. Ζαχαρόπουλος.

Οι αγώνες της Γ Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ συνεχίζονται την Κυριακή 21-10-2012 στις 17.00. Την 2η αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εντός έδρας το Α.Ο Καλαμάτας. Σας καλούμε όλους να έλθετε κοντά στην ομάδα στο Κλειστό Γυμναστήριο Νίκος Πέρκιζας και να γιορτάσουμε μαζί την 1η μας νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας!