Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 70 - 61 Μπάσκετ Ανδρών. Δεν χάνονται τέτοια παιγνίδια

mandraikos gsx SMALLER
Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Γ.Σ.Χαλανδρίου εκτός έδρας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος

της Γ' Εθνικής Κατηγορίας με σκορ 70 - 61. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο ενάμισι λεπτό του αγώνα.

Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ, έστω και με μικρές διαφορές μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου,

που έκλεισε με το σκορ στο 47 - 50. Στο 38ο λεπτό, η ομάδα του Γ.Σ.Χαλανδρίου ήταν πίσω με 3 πόντους.

Στο τελευταίο λεπτό όμως, οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεση τους και κέρδισαν με το τελικό 70 - 61.

Τα δεκάλεπτα είχαν ως εξής: 11 - 13, 24 - 31, 47 - 50, 70 -61.

Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν η εξής: Αλεξόπουλος 14, Σβάρνας 6, Χαϊδεμένος 14, Τσουμάνης 5,

Δρακόπουλος 17 (5), Στεργίου 2, Παπαντωνίου 3 (1), Σάλτης, Αθανασίου, Γεμενής, Γιαννακόπουλος.