Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012

Μπάσκετ Ανδρών Γ΄Εθνική

8η Αγωνιστική: A.O. ΑΓΡΙΝΙΟΥ - Γ.Σ.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 76-74!

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο αγώνας της ανδρικής ομάδας του Γ.Σ.Χαλανδρίου στο Αγρίνιο, με το τελικό σκορ να δίνει τη νίκη στους γηπεδούχους με 76-74. Παρά το γεγονός ότι όταν ο αγώνας κρίνεται σε τόσο μικρή διαφορά είναι εύκολο να μιλήσεις και για κάποια διαιτητικά λάθη, εμεις δεν θα κάνουμε κάτι τέτοιο. Ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα ήταν πίσω στο σκορ με 5-7 πόντους, τα παιδιά έκαναν μεγάλη προσπάθεια στο τέταρτο δεκάλεπτο και έφεραν τον αγώνα στα ίσα, με αποτέλεσμα μια διαφορά 1-2 πόντων να εναλλάσσεται ανάμεσα στις δυο ομάδες. Δυστυχώς τα τελευταία σουτ, τρίποντο, δίποντο, δεν μπήκαν και έτσι η ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Τα επιμέρους σκορ ήσαν 19-16, 35-40 (ημίχρονο), 54-61, 74-76. Πρώτος σκόρερ της ομάδας ο Μ. Ευαγγελίτσης με 29 πόντους.

Οι παίκτες μας: Λ. Μπάρτζος 8(2), Τ. Κωνσταντώνης 16(3), Μ. Σβορώνος 10, Π. Πετριανίδης 4(1), Α. Μωραϊτης, Μ. Ευαγγελίτσης 29, Μ. Λουγιάκης 5, Λ. Βαρσάμος 2, Π. Καλόστος , Δ. Κόλλιας, Ν. Λυράκης.