Πέμπτη 26 Δεκεμβρίου 2013

Εργοτέλης - Γ.Σ. Χαλανδρίου 64-58

Δεν πήρε τη νίκη η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ. Χαλανδρίου στον τελευταίο μέσα στο 2013 αγώνα της για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ απέναντι στον Εργοτέλη στην Κρήτη, αφού ηττήθηκε σε ένα αγώνα με κλειστό σκορ 64-58. Οι δυο ομάδες απέδωσαν πολύ καλά στην άμυνα, με αποτέλεσμα στην αρχή να συμβαδίζουν στο σκορ. Δυστυχώς στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εργοτέλης κατάφερε να πάρει μια διαφορά 10 πόντων (ημίχρονο 40-30) που τελικά του έδωσε τη νίκη. Η ομάδα του ΓΣΧ μείωσε το σκορ στο γ δεκάλεπτο (52-46) και πλησίασε στο τελευταίο λεπτό στους 4 πόντους, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί δυο επιθέσεις της με αποτέλεσμα να φτάσουμε στο τελικό 64-58 υπέρ του Εργοτέλη.
Οι παίκτες μας (προπονητές Π. Κακαλιάς ? Γ. Στρατάκος): Μωραίτης, Μπάρτζος 11 (1), Παπακωνσταντίνου, Αντωνόπουλος 12 (4), Παπαγιαννακόπουλος 6, Κωσταντώνης 13 (1), Λουγιάκης 4, Ζαρκαδούλας 2, Aθανασιάδης 8, Φωτιτζόγλου 2, Μπελεγράτης.