Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2011

Γ.Σ. Χαλανδρίου — Τμήμα Μπάσκετ.ΤΟ ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ

Ο τραυματισμός Απέργη και αφλογησία έφεραν την δεύτερη ήττα. Στην Τρίτη περίοδο πετύχαμε μόνο (6) πόντους

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο καλάθι υπέστη η ομάδα μπάσκετ ανδρών του Γ.Σ. Χαλανδρίου για το πρωτάθλημα Α ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας έχασε στην παράταση εντός έδρας από τον ΑΟ Γαλατσίου με 50-52. Ο κανονικός αγώνας έληξε 48-48, αφού στο ημίχρονο είχαμε προηγηθεί με 29-20. Στην ομάδα κόστισε ιδιαίτερα ο τραυματισμός και η έξοδος από τον αγώνα του Π. Απέργη στα μέσα του δεύτερου δεκάλεπτου. Παρόλο ότι τα παιδιά προσπάθησαν, η εμφάνιση της ομάδας δεν ήταν πάλι καθόλου καλή. Οι περισσότεροι παίκτες απέδωσαν κάτω από τις δυνατότητές τους και αυτό είναι ένα θέμα που πρέπει να αντιμετωπίστεί από όλους, τους ίδιους τους παίκτες, τους προπονητές και τους διοικούντες τον Σύλλογο. Τα επιμέρους δεκάλεπτα 14-16, 15-4 (το καλό μας δεκάλεπτο), 6-12, 13-16 (κανονικός αγώνας) 2-4 (παράταση).

Οι παίκτες μας: Γ. Μωραϊτης , Η. Εμίρης 16, Ν. Γραμματόπουλος 2, Π. Απέργης 8, Π.Πετριανίδης 9, Δ. Γιαννάκης 2, Μ. Σβορώνος 8, Ν. Παπαδέας 1, Π. Θέος, Α. Ξαρχάς, Α. Ζαχαρόπουλος 4. Προπονητής ο Α. Καρούτζος με βοηθό τον Γ. Στρατάκο.

Την επόμενη Δευτέρα 21-11-2011 η ομάδα του ΓΣ Χαλανδρίου παίζει εκτός έδρας στην Ραφήνα με τον Αργοναύτη Τριγλιας.