Τρίτη 18 Μαρτίου 2014

Γ.Σ. Χαλανδρίου — Τμήμα Μπάσκετ

Γ.Σ. Χαλανδρίου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 67-75!

Δεν τα κατάφερε στον αγώνα του Σαββάτου στο Σαλούν αυτή τη φορά η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ. Χαλανδρίου στον 2ο Ομιλο Νότου για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας και ηττήθηκε από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου με 67-75.
Ο αγώνας χάθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οπότε το 20-18 του α’ δεκαλέπτου έγινε 31-39 (σκορ ημιχρόνου). Παρόλη την προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά αυτή δεν έγινε δυνατό να μειωθεί (σκορ γ’ δεκαλέπτου 50-61).
Οι παίκτες μας: Mωραϊτης 3 (1), Μπάρτζος 3 (1), Γιαννάκης 20 (1), Παπακωνσταντίνου 10 (1), Παπαγιαννακόπουλος 8, Κωνσταντώνης 3, Κωνσταντώνης 3, Λουγιάκης 12, Φωτητζόγλου 2, Μπελεγράτης.

Ερμής Περάματος - Γ.Σ. Χαλανδρίου 67-77!

Τρίτη νίκη στη σειρά για την ανδρική ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ. Χαλανδρίου στον 2ο Ομιλο Νότου για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ! Αυτή την φορά θύμα της ο Ερμής Περάματος τον οποίο νίκησε εκτός έδρας με 77-67! Αξίζει να σημειωθεί ότι οι 3 νίκες επιτεύχθηκαν επί ομάδων που είναι σε παρόμοια βαθμολογική θέση με την ομάδα μας, με αποτέλεσμα ο Γ.Σ.Χαλανδρίου να τις έχει προσπεράσει και να βρίσκεται σταθερά στην 6η θέση της βαθμολογίας με 7 νίκες και 7 ήττες, 21 βαθμούς και 893-868 συνολικά στατιστικά!
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους προπονητές Π. Κακαλιά και Γ. Στρατάκο.
Ο αγώνας στο Πέραμα αν και δεν ήταν εύκολος κερδήθηκε καθαρά από την ομάδα μας. Το σκορ ανά δεκάλεπτο ήταν : 17-23, 18-19 (ημίχρονο 35-42), 15-14, 17-21 (τελικό 67-77). Πολύ καλή εμφάνιση από τον τάσο Κωνσταντώνη με 23 πόντους και 4 τρίποντα.
Οι παίκτες μας: Mωραϊτης, Μπάρτζος 8, Γιαννάκης 15 (3), Παπακωνσταντίνου 2, Αντωνόπουλος 9 (2), Παπαγιαννακόπουλος 6 (1), Κωνσταντώνης 23 (4), Λουγιάκης 14, Φωτητζόγλου, Τριάδης.

Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠΕΥΚΗ 60-59!

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη στον πόντο επί της Πεύκης πέτυχε η ανδρική ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου, τυπικά - για μια ακόμα φορά - γηπεδούχος στο κλειστό Γυμναστήριο του Παπάγου, με 60-59.
Δραματικό το φινάλε του αγώνα, όπου η ομάδα μας κατάφερε να γυρίσει το -4 του γ΄’ δεκαλέπτου και να πάρει την πολύτιμη νίκη που την κάνει να βλέπει ακόμα πιο καθαρά την σιγουριά της παραμονής στην Γ Εθνική Κατηγορία και το πλασάρισμα στη μέση της βαθμολογίας. Τα σκορ των επιμέρους δεκαλέπτων ήσαν 18-19, 30-36, 49-53, 60-59.
Μετά τη νίκη αυτή η ομάδα έχει 6 νίκες και 7 ήττες, έναντι των ομάδων της Πεύκης (6-8), του Ηρόδοτου και του Ερμή Περάματος (5-9). Την επόμενη εβδομάδα η ομάδα μας αντιμετωπίζει σε ένα δύσκολο αγώνα τον Ερμή Περάματος εκτός έδρας.
Οι παίκτες μας: Μπελεγράτης, Γιαννάκης 16(2), Μπάρτζος 2, Παπακωνσταντίνου, Αντωνόπουλος 1, Παπαγιανακόπουλος 14(1), Κωνσταντώνης 18(2), Λουγιάκης 7, Ζαρκαδούλας, Αθανασιάδης 2, Φωτητζόγλου. Προπονητές της ομα΄δας οι Π. Κακαλιάς και Γ. Στρατάκος.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ - Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 75-82!

Εξαιρετική εμφάνιση από την ανδρική ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου στην Κρήτη, όπου πέτυχε την 5 νίκη της σε 12 αγώνες για το Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας, την 16-2-2014, επί της ομάδας του Ηρόδοτου με 82-75.
Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας είχε διακυμάνσεις. 21-17 υπερ του ΓΣΧ στο α δεκάλεπτο, 34-39 στο τέλος του β δεκαλέπτου. Με εξαιρετικό κοουτσάρισμα, όμως, από τους προπονητές της ομάδας Π. Κακαλιά και Γ. Στρατάκο, η ομάδα πήρε την πρωτοπορεία στο γ δεκάλεπτο με 58-49 και συνέχισε έτσι μέχρι το τέλος νικώντας με 82-75.
Μετά τη νίκη αυτή η ομάδα έχει 5 νίκες και 7 ήττες και έχει ‘πιάσει’ τις ομάδες του Ηρόδοτου και του Ερμή Περάματος στην 7η θέση που έχουν 5 νίκες 8 ήττες. Την επόμενη εβδομάδα η ομάδα μας αντιμετωπίζει την Πεύκη, την οποία αν νικήσει θα πιάσει επίσης στην βαθμολογία!
Οι παίκτες μας: Μωραϊτης 5, Μπελεγράτης, Γιαννάκης 19(1), Παπακωνσταντίνου 11(2), Αντωνόπουλος 17(2), Παπαγιανακόπουλος, Κωνσταντώνης 5, Λουγιάκης 14, Ζαρκαδούρας, Αθανασιάδης 11(1), Φωτητζόγλου, Τριάντης.